תואר שני במנהל עסקים של האוניברסיטה הפתוחה

לימודי תואר שני באוניברסיטה הפתוחה -  .M.B.A במנהל עסקים 

מטרת תכנית לימודי תואר שני במנהל עסקים

תכנית הלימודים של תואר שני באוניברסיטה הפתוחה (M.B.A (Master of Business Administration במנהל עסקים, מיועדת להכשיר את הלומדים בה לתפקידי ניהול בדרגים הבינוניים והבכירים בארגונים עסקיים וציבוריים.

התכנית הלימודים של האוניברסיטה הפתוחה לתואר שני בנהעל עסקים מקנה ידע, מיומנות וכישורים מקצועיים בתחומים המרכזיים של ניהול ומנהל עסקים, ומאפשרת התמחות בתחומים פונקציונליים ובכללם:

 • מדיניות עסקית וניהול אסטרטגי
 • שיווק
 • חשבונאות ומימון
 • ניהול התפעול
 • ניהול משאבי אנוש
 • ניהול בין-לאומי
 • כלכלה תעשייתית ועסקית
 • אתיקה ומשפט
 • מדעי ההתנהגות בניהול
 • קבלת החלטות
 • שיטות כמותיות לניהול מערכות מידע.


בתואר שני במנהל עסקים הסטודנטים ילמדו, יתנסו בשיטות לאבחון תופעות ניהוליות וירכשו כלים לקבלת החלטות ולפתרון בעיות. הכלים הנרכשים בתחומים השונים ייושמו בניתוח ובתכנון מערכות ופרויקטים מתוך תפיסה ניהולית אינטגרטיבית.

תואר שני במנהל עסקים של האוניברסיטה הפתוחה - שיטת הלימוד

תכנית הלימודים של האוניברסיטה הפתוחה בולטת בייחודיותה בשיטת הוראה מרחוק והלמידה האישית, העונה על צורכיהם של סטודנטים המעוניינים לשלב לימודים עם עבודה ולהשתתף בתכנית שאינה דורשת הפסקת עבודה או העתקת מקום מגורים.

הלימודים אינם תלויי מקום או זמן. התכנית מסתמכת על קמפוס וירטואלי - תקשוב המאפשר קשר רצוף, א-סינכרוני, עם צוות ההוראה ועם כלל הסגל האקדמי. חומר הלימוד מבוסס על ספרים, מדריכי למידה, אתרי אינטרנט, סרטים, לומדות, הרצאות וסמינריונים פנים אל פנים ובתקשורת לוויינים. תלמידי התכנית יעמדו במטלות ובמבחנים כתובים ויקיימו קשר פנים אל פנים, לווייני או מתוקשב עם המרכזים ועם המנחים בקורסים השונים.

קהל היעד של תואר שני באוניברסיטה הפתוחה

המעוניינים בלימודי תואר שני במנהל עסקים והמבקשים להשתלב כמקבלי החלטות, מובילים בארגונים וחברות הן בסקטור הפרטי והן בסקטור הציבורי.

תואר שני במנהל עסקים - מתכונת הלימודים

תכנית ה-M.B.A שלנו נאמנה לייעודה ההשכלתי, המדעי והחברתי של האוניברסיטה הפתוחה, ושואפת לעמוד בחזית תוכניות מנהל העסקים בארץ. תכנית לימודי מנהל עסקים שלנו ייחודית במודל הפדגוגי שלה, המשלב קמפוס וירטואלי וקמפוס פרונטאלי, בגמישות, בשימוש בטכנולוגיות, בחומרי לימוד ייחודיים המשמשים את כל מוסדות ההשכלה הגבוהה בארץ. יש לנו חזון וכיווני התפתחות אסטרטגיים המנחים אותנו בעיצוב התכנית, פיתוח ושמירה על הבולטות האיכותית והיתרון היחסי לבוגריה.

בנוסף לקמפוס הפרונטאלי מסתמכת התכנית על קמפוס וירטואלי המאפשר קשר רצוף א-סינכרוני (כל סטודנט בזמנו החופשי ומכל מקום שבו הוא נמצא ושיש בו חיבור אינטרנטי) עם סגל ההוראה ועם כלל הסגל האקדמי ומטפחת מצוינות ואיכות למדנית ומדעית גבוהה. חומרי הלימוד מבוססים על ספרים, מדריכי למידה, אתרים, לומדות בנוסף להרצאות פנים אל פנים ותקשורת פס רחב.

תואר שני במנהל עסקים תנאי קבלה

ללימודי תואר במנהל עסקים יתקבלו מועמדים הממלאים את התנאים הבאים:

• בעלי תואר ראשון בניהול ממוסד המוכר על-ידי המועצה להשכלה גבוהה בארץ בציון ממוצע של 80 לפחות ולאחר השלמות מתאימות.
• בעלי תואר ראשון בציון נמוך יותר מ-80, יוכלו להגיש את מועמדותם ללימודים בתכנית, וזו תישקל ע"י ועדת הקבלה של התכנית.

במקרים מיוחדים, תחליט ועדת הקבלה ללימודי תואר שני במנהל עסקים לזמן את המועמדים לראיון אישי, וזאת על-פי שיקול דעתה (ניסיון ניהולי מוכח של 3 שנים לפחות ייחשב כיתרון).

תעודת גמר ללימודי תואר שני באוניברסיטה הפתוחה - מנהל עסקים

מסלול תואר שני באוניברסיטה הפתוחה במנהל עסקים זוכה למוניטין ויוקרה רבה בארץ. ועדת מומחים בין לאומית, שהוקמה על ידי המועצה להשכלה גבוהה לבחינת ולהערכת איכות לימודי מינהל עסקים בארץ, שיבחה באופן מיוחד את תכנית M.B.A של האוניברסיטה הפתוחה.

צפו כעת, למה כדאי ללמוד לתואר שני במנהל עסקים של האוניברסיטה הפתוחה?

מעוניינים בלימודי תואר שני באוניברסיטה הפתוחה במנהל עסקים? מכללת רמת גן מזמינה אתכם להתקשר ולקבוע פגישת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות. התקשרו עכשיו לטל': 03-6710000