כל הסיבות ללמוד הנהלת חשבונות

שלח לחבר הדפס עמוד

התסכול הגדול ביותר שלך כאדם בוגר ואחראי, זה לפתוח את מדור הדרושים ולגלות שבעצם אין לך מושג מה את מחפשת. זהו הרגע שבו את מבינה כי לא משנה מה עשית עד כה בחיים: טיילת, עבדת כמלצרית או בייביסיטר, עשית קורס איפור או אולי אפילו תואר ראשון לא מאד מחייב – אבל עדיין אין לך תשובה לשאלה, מה את רוצה לעשות עם עצמך?

אז מה עושים עכשיו? הפתרון נמצא לנגד עינייך

אין ספק כי שמעת על הנהלת חשבונות. אבל אולי לא ידעת שאת קורס הנהלת חשבונות את יכולה ללמוד בזמן קצר יחסית של כחצי שנה. בתום לימודי הנהלת חשבונות את מקבלת תעודת מקצוע אמתית שנותנת תשובה חד משמעית למה את הולכת לעשות כשתהיי גדולה.

אז מה זה אומר להיות מנהלת חשבונות?


קודם כל חשוב לדעת כי מנהלת חשבונות עוסקת בכספים. כל ארגון קטן כגדול חייבים לנהל מעקב מדוקדק על כל הכספים היוצאים והנכנסים אל הארגון. רישום וניהול כספים אלו חייב להתבצע בצורה מסודרת ומאורגנת על פי כל כללים. ככל שהארגון גדול יותר, מערך ניהול הכספים שלו, מורכב יותר וכולל צוות גדול יותר של אנשי מקצוע בדרגות שונות של מקצועיות וניסיון.
אחד היתרונות המרכזיים של המקצוע, מנהל חשבונות, הנו אפשרויות הקידום שיש בתחום.


שלבי הקריירה בתחום מתחילים בהתמקצעות הבסיסית שהיא, קורס הנהלת חשבונות מסוג 1+2. קורס זה, שחשוב לעשותו במקום מוכר הנמצא תחת פיקוח משרד הכלכלה והתעשייה ואף מעניק תעודת הסמכה מטעמו.

השלב הבא, הנו קורס הנהלת חשבונות מסוג 3, קורס זה מעניק לבוגריו את היכולת, הידע וההתמקצעות לנהל עצמאית את הצד הכספי של עסקים קטנים. לאחריו ניתן להמשיך ולהתמחות כמנהל חשבונות מדופלם שהוא הסיווג הגבוה ביותר. בהתמחות זו, הלימודיים כוללים התייחסות גם אל חוקי המס, ומאפשר ניהול עצמאי של הצד הכספי בעסק מורכב.

מה כוללים הלימודים והאם הם קשים?


חשוב לציין כי תחום הנהלת החשבונות נמצא על התפר שבין לימודים ריאליים (קרי, מבוססי מספרים) ולימודים הומניים (קרי, רבי מלל). הלימודים כוללים ראשית הבנה של עולם המושגים בו נמצא התחום. מושגי יסוד בכלכלה, מסחר, בנקאות וביטוח ואף מיסוי. בהמשך נכנסים הלומדים לעובי הקורה של החישובים המסחריים הרלוונטיים ליישום הכללים החשבונאיים: דוח רווח והפסד, חישובי ריבית, ניכיון שטרות ושיקים ועוד. עיקר הלימודים מתמקדים בהבנת ולמידת כללי החשבונאות הבסיסיים.

כיצד אוספים את המידע הכספי הרלוונטי, כיצד רושמים ומסווגים אותו, כיצד עורכים דוחות ועוד. כל זאת בליווי תוכנת מחשב רלוונטית. חשוב לבחון כי בקורס לומדים את התוכנה הנפוצה בשוק על מנת שבסיום הקורס תגיעו מוכנים עד כמה שניתן לעבודה.

למי מתאים להיות מנהלת חשבונות?


כל מי שרואה עצמה משתלבת בעבודה משרדית בתפקיד מוגדר עם אפשרויות קידום- יכולה להשתלב בתחום הנהלת החשבונות.

מהן אפשרויות התעסוקה?


התחום הינו תחום מאד מבוקש מאחר וכל ארגון נדרש לאיוש התפקיד האחראי הזה. הדבר יוצר מבחר גדול מאד של אפשרויות התעסוקה (משרדים גדולים וקטנים, פרטיים וממשלתיים, מסחריים ושירותיים ועוד) למעשה כל אחד יוכל למצוא את המקום שהכי מתאים לו.

בוגרות הקורס שלנו – איפה הן היום?


מירב, נשואה+ 2, מירב סיימה תואר ראשון בסוציולוגיה ועם סיום לימודיה נולדה ילדתה הבכורה. השנים חלפו ומירב מצאה עצמה עם תואר ראשון אך ללא כל ניסיון תעסוקתי. לאחר בירור מעמיק על אפשרויותיה, בחרה במסלול הקריירה של הנהלת חשבונות וכיום היא עובדת במשרד פרטי המספק שירותי הנהלת חשבונות למגוון בתי עסק. כאמא, שעות העבודה הנהוגות בתחום, עד השעה ,15:00 מתאימות לה במיוחד.


יעל, משוחררת טרייה, מתגוררת באזור המרכז. יעל חשבה רבות מה מתאים לה ללמוד. אחרי התלבטויות רבות הבינה כי מסלול לימודים ממושך כשל תואר ראשון לא מתאים לאופי האנרגטי שלה. היא ביקשה משהו שיכין אותה, תכלס, לשוק העבודה היום. היום היא עובדת במחלקת הנהלת חשבונות בחברה תעשייתית ומתכננת להמשיך לקורס הנהלת חשבונות סוג 3.


אורית, אמא לילדים בוגרים, עבדה שנים רבות בתחום החינוך הלא פורמלי והרגישה כי צריכה שינוי. כיום עובדת במחלקת הנהלת חשבונות ברשת תיכונים גדולה בארץ.

לקביעת פגישת ייעוץ עם יועצת לימודים בכירה בתחום החשבונאות, חייגו 03-6710025