לימודי כלכלה

לימודי כלכלה במכללת רמת גן


מטרת לימודי הכלכלה היא להעניק למקבלי התואר ידע תיאורטי נרחב ומקיף בתחומים השונים של הכלכלה, ארגז כלים אנליטיים להבנת נושאים בתחום ויכולת לנתח מצבים, לייצר פתרונות ולהניע תהליכים שונים בתחום.
בין אם אנחנו מתייחסים לכלכלה כאל מדע מדויק ואובייקטיבי או כאל כר פורה של פרשנויות ומגמות, ברור לכל כי לכלכלנים חלק חשוב ומכריע בעיצוב כללי המשחק ברמת המיקרו והמקרו, וכי ידע עיוני בתחום הוא חיוני להבנת העולם בכלל, והעולם העסקי בפרט. 

לימודי כלכלה הם לימודים רב תחומיים, חשובים, מוערכים ומבוקשים במיוחד בשוק העבודה. בהיותם רב תחומיים, הם כוללים שיעורים וקורסים מגופי ידע שונים, מלבד כלכלה, כגון חשבונאות, מתמטיקה, פסיכולוגיה ואפילו היסטוריה עולמית. 

תואר ראשון בכלכלה פותח דלתות רבות ומציע משרות במגוון תחומים: ניהול, מימון, השקעות ושוק ההון, בנקאות, ביטוח, פיתוח עסקי ועוד. מעבר לכך, לימודי כלכלה חיוניים גם לבעלי מקצועות חופשיים רבים אחרים, לבעלי עסקים וליזמים.

לימודי כלכלה המוצעים במכללת רמת-גן:

 

לימודי תואר ראשון בכלכלה

את לימודי הכלכלה לתואר ראשון במכללת רמת-גן אפשר ללמוד במתכונת חד-חוגית,  או במתכונת דו-חוגית, המשלבת חוג לימודים נוסף או במתכונת כלכלה מורחב עם חטיבה במגוון תחומים. כמו למשל קולנוע, תקשורת, מדעי החברה, מדיניות ציבורית, ניהול ואפשרויות רבות נוספות.

המסלול הדו-חוגי מאפשר התמקצעות ספציפית בתחום אקדמי נוסף ורכישת ארגז כלים ממוקד קריירה. קיים מגוון רחב של אפשרויות הכולל שילובים כגון: חינוך, מדעי החברה (מדע המדינה ויחסים בינלאומיים, סוציולוגיה, פסיכולוגיה), מדעים מדויקים (מדעי המחשב, מתמטיקה), מדעי החיים ועוד.

למה ללמוד במכללת רמת-גן?

מסלול לימודי כלכלה של האוניברסיטה הפתוחה במכללת רמת- גן מאפשר לסטודנטים לרכוש תואר BA בתנאים הטובים ביותר – ללא צורך בבחינה פסיכומטרית או בתעודת בגרות.
מכללת רמת-גן היא המרכז הגדול והמוביל של האוניברסיטה הפתוחה. הסטודנטים שלנו נהנים מכל היתרונות של לימודים באוניברסיטה הפתוחה יחד עם תנאים של מכללה: סיוע לסטודנטים, מקום מרווח ללמוד בו ומסגרת תומכת להשלמת הלימודים.

במטרה לסייע לסטודנטים לקצר את תקופת הלימודים ולחסוך בעלויות, פותחה במכללה "תכנית המקפצה", תכנית שנוסדה במיוחד עבור הסטודנטים במכללת רמת-גן. "תכנית המקפצה" היא תכנית תגבורים הכוללת מכינות, שיעורי תגבור לאורך הסמסטר ומרתונים מרוכזים של תרגול ייעודי לקראת מבחני הסיום. "תכנית המקפצה" מאפשרת ללמוד יותר קורסים בכל סמסטר וחוסכת לסטודנטים הוצאות על מורים פרטיים או קורסים חוזרים. צוות היועצים האקדמיים הקשוב של המכללה ילווה אתכם לאורך כל הדרך, ויעזור לכם לבנות את המערכת הטובה והמתאימה ביותר עבורכם, בקמפוס ירוק ותוסס, עם שפע של חניה ללא תשלום ואווירה סטודנטיאלית אמיתית.

מעבר לתכנית הלימודים האיכותית והנחשבת, המעניקה תואר אוניברסיטאי, הסטודנטים של מכללת רמת גן נהנים מיתרונות נוספים. מערכת הלימודים הגמישה מאפשרת לשלב בין לימודים לעבודה. המערכת כוללת אפשרות ללימודי ערב, בוקר ושיעורים בימי שישי, והיא מותאמת במיוחד לצרכי הסטודנטים. רוב הקורסים מתקיימים מספר פעמים בשבוע, במסגרות שונות, כך שתמיד ניתן לחזור על שיעור, במקרה שהחומר היה מורכב, או במקרה שלא התאפשר להגיע לשיעור מסוים.

לימודי כלכלה – תנאי קבלה

במכללת רמת גן אין תנאי קבלה. אנחנו לא מבקשים תעודת בגרות ולא ציון פסיכומטרי כי אנחנו מאמינים שלכל אחד מגיע, ושכל אחד מסוגל להשיג תואר אקדמי.

מכללת רמת גן מזמינה אתכם להתקשר ולקבוע פגישת ייעוץ, ולהתחיל לבנות לכם קריירה. לתיאום פגישה ללא עלות וללא התחייבות, אנא התקשרו לטל': 03-6710011